Size bir telefon kadar yakınız
0216 363 45 47
0216 302 37 59


Dil Seçin
trende

KÜÇÜKBAKKALKÖY HUGİN YAZARKASA YETKİLİ SERVİSİ

Yazar kasa POS, kısaca POS ve yazar kasa özellikli iki cihazın birleşiminden doğan bir cihazdır. Burada “POS” terimi EFT POS’ları yani kredi kartı ve ATM kartlarıyla ödeme yapıldığı sırada, ödemeyi almakta kullanılan cihazı kasteder.
Bu cihazların özelliği; bir kredi kartı ya da ATM kartıyla elektronik olarak ödeme yaptığınızda, yapılan ödemeyle ilgili kayırları GİB’in veri tabanına göndermesi ve anında fiş kesmesidir. Böylece ödemeyle ilgili kayıtlar anında alınır, yedeklenir ve saklanır. Bu da vergilendirme süreçlerini kayıt altına alırken, denetimin elektronikleşmesi kayıt dışı satışların (dolayısıyla vergi kaçırılmasının) önüne geçmeyi amaçlar.

ÖKC ve yazar kasa POS aynı şey mi?

ÖKC; “ödeme kaydedici cihaz” ifadesinin kısaltmasıdır. Ödemeleri herhangi bir cihaz ya da yazılım kullanarak kayıt altına alabilirsiniz elbette; ancak burada devletin ilgilin kurumunun, yani Maliye Bakanlığının gözünde neyin ödeme kaydedici cihaz olarak kabul edildiği önemlidir. İşte özellikle son dönemlerde gündemde yer işgal eden ÖKC ve yeni nesil ÖKC tartışmalarının kaynağı budur.
ÖKC’lerin özelliklerini belirleyen yönetmelikler ve konuyla ilgili sürecin geçmişi, bugünü ve geleceğiyle ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Devletin ÖKC’lerle ilgili yaptığı değişikliklerin amacı kayıt dışı ticareti ve para alışverişini azaltmaktır. Bu nedenle GİB, olabildiğince fazla vergi mükellefini, hatta mümkünse tüm mükellefleri, kademe kademe bu sisteme geçirmek üzere gerekli değişiklik ve düzenlemeleri yapmaktadır.


SERVİS BÖLGELERİMİZ

Kadıköy loewe Tv Tamiri

Göztepe loewe Tv Tamiri

Erenköy loewe Tv Tamiri

Suadiye loewe Tv Tamiri

Bostancı loewe Tv Tamiri

Küçükyalı loewe Tv Tamiri

Maltepe loewe Tv Tamiri

Kartal loewe Tv Tamiri

Pendik loewe Tv Tamiri

Tuzla loewe Tv Tamiri

Acıbadem Tv Servisi,Acıbadem Televizyon Servisi,Acıbadem Tv Tamiri,Acıbadem Televizyon Tamiri,Acıbadem Samsung Tv Servisi,Acıbadem SamsungTelevizyon Servisi,Acıbadem Samsung Tv Tamiri,Acıbadem Samsung Televizyon Tamiri,Acıbadem Philips Tv Servisi,Acıbadem Philips Televizyon Servisi, Acıbadem Acıbadem Philips Tv Tamiri,Acıbadem Philips Televizyon Tamiri,Acıbadem Lg Tv Servisi,Acıbadem Lg Televizyon Servisi,Acıbadem Lg Tv Tamiri,Acıbadem Lg Televizyon Tamiri,Acıbadem SonyTv Servisi,Acıbadem Sony Televizyon Servisi,Acıbadem Sony Tv Tamiri,Acıbadem Sony Televizyon Tamiri,Acıbadem Sharp Tv Servisi,Acıbadem Sharp Televizyon Servisi,Acıbadem Sharp Tv Tamiri,Acıbadem Sharp Televizyon Tamiri,Acıbadem Toshiba Tv Servisi,Acıbadem Toshiba Televizyon Servisi,Acıbadem Toshiba Tv Tamiri,Acıbadem Toshiba Televizyon Tamiri,Acıbadem Panasonic Tv Servisi,Acıbadem Panasonic Televizyon Servisi,Acıbadem Panasonic Tv Tamiri,Acıbadem Panasonic Televizyon Tamiri,Acıbadem Jvc Tv Servisi,Acıbadem Jvc Televizyon Servisi,Acıbadem JvcTv Tamiri,Acıbadem Jvc Televizyon Tamiri,Acıbadem Vestel Tv Servisi,Acıbadem Vestel Televizyon Servisi,Acıbadem Vestel Tv Tamiri,Acıbadem Vestel Televizyon Tamiri,Acıbadem SHARP Tv Servisi,Acıbadem SHARP Televizyon Servisi,Acıbadem SHARP Tv Tamiri,Acıbadem SHARP Televizyon Tamiri,Acıbadem Beko Tv Servisi,Acıbadem Beko Televizyon Servisi,Acıbadem Beko Televizyon Tamiri,Acıbadem Telefunken Tv Servisi,Acıbadem Telefunken Televizyon Servisi,Acıbadem Telefunken Tv Tamiri,Acıbadem Telefunken Televizyon Tamiri,Acıbadem Seg Tv Servisi,Acıbadem Seg Televizyon Servisi,Acıbadem Seg Tv Tamiri,Acıbadem Seg Televizyon Tamiri,Acıbadem Sunny Tv Servisi,Acıbadem Sunny Televizyon Servisi,Acıbadem Sunny Tv Tamiri,Acıbadem Sunny Televizyon Tamiri,Acıbadem Grundig Tv Servisi,Acıbadem Grundig Televizyon Servisi,Acıbadem Grundig Tv Tamiri,Acıbadem Grundig Televizyon Tamiri,Acıbadem Axen Tv Servisi,Acıbadem Axen Televizyon Servisi,Acıbadem Axen Tv Tamiri,Acıbadem Axen Televizyon Tamiri,Acıbadem Hugin Yazarkasa Servisi,Acıbadem Hugin Yazarkasa Tamiri,Acıbadem Hugin Pos Yazarkasa Servisi,Acıbadem Hugin Pos Yazarkasa Tamiri